Wyspa Wolin – zainwestuj w dom, działkę lub inną nieruchomość

Wolin jest największą w całości należącą do Polski wyspą. Znajdują się na niej Woliński Park Narodowy, liczne szklaki turystyczne, które wtopione są w krajobraz lasów, jezior i niewielkich wzniesień, które nadają temu miejscu niepowtarzalny charakter.

Na wyspie Wolin są także dość liczne ośrodki miejskie. Do największych należą:

  • Międzyzdroje, gdzie swoją siedzibę ma wspomniany Woliński Park Narodowy. To także jeden z największych w regionie ośrodków turystycznych i wypoczynkowych z licznymi nieruchomościami wczasowymi.
  • Unin, z zabudową zarówno blokową jak i jednorodzinną.
  • Międzywodzie – jeden z największych w okolicy ośrodków wypoczynkowych posiadający własne letnie kąpielisko. Usytuowana w mieście infrastruktura ściśle związana jest z nieruchomościami nastawionymi na bazy wypoczynkowe, rekreacyjne i rehabilitacyjne.
  • Wolin (miasto) – z licznymi nieruchomościami administracyjnymi, w tym z lokalnym ratuszem. Na miejskich działkach znajduje się muzeum regionalne, zabytkowy elewator zbożowy, oraz liczne domy z okresu XIX wieku.
  • Świnoujście – na wyspie Wolin leży tylko część miasta w tym dzielnice takie jak: Łunowo, Przytór, Warszów czy Ognica. Pozostałe części miasta takie jak Osiecze leżą na sąsiedniej wyspie Karsibór lub jak w przypadku wyspy Uznam dzielnica śródmiejska czy nadmorska.

Obecnie poza terenami chronionymi wiele działek i nieruchomości lokalnych jest zbywanych przez powiat i gminy w celu rozwinięcia lokalnych inwestycji deweloperskich. Obszar wyspy Wolin jest coraz częściej zaludniany przez populację napływową inwestującą w lokalny rynek nieruchomości.

Specyfika obszarowa nieruchomości i działek na wyspie Wolin

Wyspa, mimo iż liczy jedynie 265 km2 jest jeśli chodzi o warunki naturalne bardzo urozmaicona. Są tu liczne wzniesienia, tereny leśne czy podmokłe, wręcz bagniste działki. Klify wybrzeżowe oraz liczne jeziora i łąki nadają temu miejscu dodatkowego uroku.

Rok rocznie Wolin przyciąga rzesze turystów zainteresowanych zarówno lokalną turystyką jak i niepowtarzalną bliskością miejscowej natury. Oprócz wspomnianego Wolińskiego Parku Narodowego, na samej wyspie znajduje się rezerwat przyrody Łuniewo, którego nadzorcą jest nadleśnictwo Międzyzdroje.

W samym parku możemy także spotkać chociażby Grodzisko Lubin, na którym znajdują się tarasy widokowe. Grody Piastowskie, które są nadmorskim głazowiskiem przyciągają turystów poruszających się na trasie między Wisełką a Międzyzdrojami.

Wyspa Wolin – dostępność atrakcji turystycznych

apartament-miedzywodzie-wolinObecnie Wolin kusi inwestorów chcących zainwestować w lokalne rynki nieruchomości. Coraz więcej jest ofert kupna-sprzedaży działek, domów, lokali, czy placów, które można by było ciekawie zagospodarować. W każdej z miejscowości (Międzyzdroje, Międzywodzie, Wolin itp.) można spotkać bardzo urozmaicone oferty kupna różnego rodzaju nieruchomości. Atrakcyjne działki czy konkretne kompleksy mieszkalne takie jak domy czy lokalne, czekają na konkretnych inwestorów.

Ceny w stosunku do atrakcyjności miejsca są naprawdę korzystne. Inwestycja w działkę czy dom na wyspie Wolin, to gwarancja dobrze ulokowanych pieniędzy. Jest to miejsce, gdzie można zarówno myśleć o założeniu własnego biznesu, jak i mieć możliwość bardzo wygodnego, stałego osiedlenia się. Wolin kusi zarówno nowoczesną infrastrukturą jak i dostępem do naturalnych terenów czy działek. Każdy, kto odwiedził Wolin wie, jak piękne to miejsce. Teraz wystarczy odrobina zaangażowania i dostęp do określonych środków, a dom, mieszkanie, apartament czy działka na Wolinie, może być Twoja.