Krótkoterminowy wynajem nieruchomości

Inwestowanie w nieruchomości zawsze było popularną formą lokowania kapitału. Wiadomo, że na tym rzadko się traci, a dodatkowo można nawet zarabiać. W ostatnich latach przed inwestorami otworzyły się nowe możliwości związane z rozwojem turystyki i zwiększonym zapotrzebowaniem na noclegi. Okazało się, że właściciele mogą całkiem nieźle zarobić na krótkoterminowym wynajmie nieruchomości, które odpowiednio przygotowane i wypromowane cieszą się dużym powodzeniem wśród turystów.

Prywatne mieszkania kontra hotele

Do Polski z każdym rokiem przyjeżdża coraz więcej turystów zagranicznych. Również rodacy chętniej niż kiedyś podróżują i zwiedzają różne zakątki kraju w ciągu dłuższych weekendów. Jest to niewątpliwie korzystne dla branży hotelarskiej, której jednak wyrasta coraz groźniejszy konkurent w postaci prywatnych mieszkań przeznaczonych na wynajem krótkoterminowy. Wielu turystów, zamiast bezosobowych pokoi hotelowych, wybiera właśnie taką opcję, która daje im większą swobodę, poczucie intymności i komfortu.

Decydując się na zamieszkanie w prywatnym mieszkaniu czy tzw. apartamencie mogą w nieograniczony i swobodny sposób korzystać z kuchni oraz dodatkowego wyposażenia w postaci pralki, mikrofalówki czy deski do prasowania. Jednym słowem, mogą poczuć się prawie jak w domu i to często za mniejsze pieniądze niż w hotelu.

Wynajem nieruchomości – gdzie opłaca się zainwestować?

Zastanawiając się nad kupnem mieszkania, które ma być przeznaczone na krótkoterminowy wynajem, trzeba wziąć pod uwagę głównie lokalizację. Wiadomo, że największe szanse na systematyczny przychód z noclegów mają nieruchomości położone w atrakcyjnych turystycznie miejscowościach.

I tak, krótkoterminowy wynajem mieszkań w Międzyzdrojach, Świnoujściu, Krakowie, Wrocławiu czy Gdańsku na pewno lepiej się sprawdzi niż w małych nikomu nieznanych miasteczkach, do których turyści rzadko zaglądają. Ponadto bardzo ważne jest położenie mieszkania, które powinno być zlokalizowane jak najbliżej największych atrakcji danej miejscowości. Osoby, które przeznaczają na zwiedzanie zaledwie parę dni, nie chcą tracić czasu na dojazdy i raczej nie zanocują na peryferiach miasta.

Jak zarządzać krótkoterminowym wynajmem mieszkań?

Krótkoterminowy wynajem nieruchomości wiąże się z większym nakładem pracy i czasu niż zwykły wynajem. Po pierwsze trzeba nieustająco zabiegać o nowych gości i zamieszczać ogłoszenia w serwisach turystycznych, a także pilnować terminów rezerwacji. Każdy gość musi otrzymać klucze, które potem trzeba odebrać.

Dodatkowo mieszkanie wymaga każdorazowego posprzątania i przygotowania dla nowych najemców. Wszystko to jest dość czasochłonne, dlatego właściciele często decydują się na współpracę ze specjalnymi firmami zajmującymi się obsługą mieszkań i apartamentów na wynajem krótkoterminowy.

Zakres usług tego typu instytucji może być różny, począwszy od samego sprzątania i wpuszczania gości, a skończywszy na obsłudze rezerwacji internetowych, umieszczania ogłoszeń czy dostarczania firmowej pościeli i ręczników. Niezależnie od tego, czy właściciel sam zajmie się wynajmem swojej nieruchomości, czy zleci to specjalistom, szanse na powodzenie takiego biznesu są naprawdę duże.

Formularz Kontaktowy

Umów się z nami na spotkanie

Administratorem danych osobowych jest Nieruchomości Rogalscy z siedzibą przy Wojska Polskiego 2A, 72-600 Świnoujście (“Administrator”), z którym można się skontaktować przez adres biuro@nieruchomosci-rogalscy.pl… czytaj więcej