Kilka faktów związanych ze sprzedażą działek

Choć rynek nieruchomości kojarzony jest przede wszystkim ze sprzedażą domów i mieszkań, nie należy zapominać o jego istotnej części, jaką stanowią działki. Rodzaje działek określa uchwalany przez Radę Gminy Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego i na podstawie tej klasyfikacji wyróżniamy działki budowlane, siedliskowe, rolne, rekreacyjne, leśne i inwestycyjne. Sprzedaż działek odbywa się najczęściej za pośrednictwem biur nieruchomości, choć oczywiście zdarzają się właściciele, którzy zajmują się tym samodzielnie.

O czym pamiętać przy sprzedaży działek?

Podobnie jak podczas sprzedawania domu czy mieszkania, tak samo przy sprzedaży działek trzeba zadbać o ich odpowiednie przygotowanie i promocję. Oczywiście w przypadku gruntów mamy o wiele mniejsze pole do popisu, bo niewiele można tu upiększyć i poprawić, są jednak kwestie, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę, jeśli chcemy przyciągnąć klienta. Mowa tu o porządkach, zdjęciach i ogłoszeniach.

Porządki

Po pierwsze oferowaną działkę należy porządnie posprzątać, usunąć zalegające śmieci, wyciąć chwasty i krzaki, skosić trawę, czyli jednym słowem zrobić wszystko, aby maksymalnie ją uwidocznić i udostępnić potencjalnym kupującym. Klient raczej nie zdecyduje się na zakup działki, na którą nie może wejść, a widok na nią przesłaniają zarośla i krzaki. W takich warunkach raczej ciężko wyobrazić sobie swój przyszły dom i rozważać zakup gruntu.

Zdjęcia, filmy, rzuty

Zrobienie zachęcających fotografii jest w tym przypadku o wiele trudniejsze niż ma to miejsce podczas sprzedaży nieruchomości. Zdjęcia mieszkania można odpowiednio zaaranżować, zadbać o dodatki czy klimatyczne oświetlenie. Jeśli chodzi o fotografie promujące sprzedaż działek, najlepiej wypadają te wykonane za pomocą drona. Dzięki temu widać dokładnie cały grunt i jego bezpośrednie otoczenie. Podobny efekt daje film również nakręcony z lotu ptaka i przedstawiający okolicę, w której znajduje się dany grunt. Nieodzowne są oczywiście rzuty działki, na których zaznacza się poszczególne wymiary i kształt, dzięki czemu klient może sprawdzić czy uda mu się postawić wymarzony budynek.

Promocja

Aby znaleźć kupców trzeba dotrzeć do nich z informacją o sprzedaży działek. Biorąc pod uwagę współczesne media oraz fakt, że grunty pod budowę domu kupują zazwyczaj ludzie w miarę młodzi, najlepiej zrobić to za pomocą internetu. Trzeba pamiętać, aby w ogłoszeniu oprócz wspomnianych zdjęć, filmów i rzutów zamieścić szczegółowe informacje dotyczące uzbrojenia działki, odległości, jaka dzieli ją od najbliższych sklepów, szkół, przystanków komunikacji czy planowane inwestycje w jej bezpośrednim sąsiedztwie.

Przy sprzedaży działek warto skorzystać z ofert biur nieruchomości

Agenci biur nieruchomości zajmujących sprzedażą działek mają konkretną i fachową wiedzę oraz narzędzia do prezentacji oferowanych gruntów. Wiedzą, o jakie dokumenty trzeba się postarać, na co zwrócić uwagę i co ewentualnie poprawić. Warto rozważyć taką współpracę, zwłaszcza, jeśli nie dysponujemy dużą ilością czasu i chcemy w miarę szybko znaleźć kupca. Właściciele działek na sprzedaż w Międzyzdrojach lub Świnoujściu mogą skorzystać z oferty tutejszego biura nieruchomości z wieloletnim doświadczeniem w swojej branży.

Formularz Kontaktowy

Umów się z nami na spotkanie

Administratorem danych osobowych jest Nieruchomości Rogalscy z siedzibą przy Wojska Polskiego 2A, 72-600 Świnoujście (“Administrator”), z którym można się skontaktować przez adres biuro@nieruchomosci-rogalscy.pl… czytaj więcej