Świnoujście miasto trzech zamieszkałych wysp

Świnoujście to bez wątpienia miasto jedyne w swoim rodzaju. Sam fakt, że gmina Świnoujście położona jest na 44 wyspach w tym 3 zamieszkałych sprawia, że próżno w świecie szukać drugiego takiego miejsca. Te 3 zamieszkałe wyspy to Wolin, Uznam i Karsibór. Obecnie Wolin i Uznam łączy połączenie promowe, które jest całościowo finansowane przez miasto. Wolin i Karsibór to wyspy połączone mostem piastowskim.

Życie na wyspie? Karsibór rozwija się pod rynki nieruchomości

W Polsce nie mamy dużego wyboru, jeśli chodzi o zamieszkanie na wyspie. Jednak są takie miejsca, które dodatkowo mają swój jedyny i niepowtarzalny urok. A do niech bez wątpienia zaliczą się część Świnoujścia znajdująca się na wyspie Karsibór.

Niegdyś Karsibór był niemiecką wioską, która na wyspie o tej samej nazwie pełniła funkcje niewielkiego portu. Nie było tam za wiele zamieszkałych nieruchomości. Poza niewielkim kościółkiem i lokalną przystania rybacką w Karsiborze było zaledwie kilka zamieszkałych domów.

Karsibór zaczął intensywnie się zmieniać w latach 60 ubiegłego wieku. Pierwszą poważną inwestycją lokalnych władz, była uzbrojenie całego terenu wyspy. Powstały nowoczesne kanalizacje i inne media niezbędne do uatrakcyjnienia znajdujących się tam działek. Aby jednak powstał, choć zalążek rynku nieruchomości w Karsiborze 1967 roku powstało połączenie mostowe z wyspą Wolin. Przetrwał on do 2012 roku, kiedy to otwarto nowy, w pełni funkcjonalny most, który miał być pierwszym z kilku mostów łączących wszystkie wyspy gminy Świnoujście.

Karsibór coraz atrakcyjniejszą częścią Świnoujścia

Otwarcie nowego mostu i rozwój lokalnej turystyki sprawiły, iż lokalny rynek nieruchomości stał się bardzo atrakcyjny. Karsiborem zaczęły interesować się nie tylko potencjalni prywatni kupcy lokalnych nieruchomości, ale także duże firmy developerskie, które zamierzały wzbogacić lokalną ofertę urbanizacji wyspy.

Co prawda wyspa Karsibór liczy niecałe 14 km2, jednak dużą jej część zajmują nieużytki. I to właśnie tą częścią Karsiboru zaczęły interesować się grupy potencjalnych inwestorów. Oczywiście szukają tam oni atrakcyjnych działek pod budowę przyszłych nieruchomości. Zachęca ich rzecz jasna wciąż atrakcyjna cena, ale także unikatowość lokalnej przyrody. Karsibór jest bardzo atrakcyjny turystycznie. Niewielki, ale bardzo atrakcyjny port to ostoja spokoju i relaksu dla niejednego turysty. Lokalna społeczność korzysta najczęściej z przylegających do portu działek, jako do miejsc, na których można chociażby łowić ryby. W pobliżu znajduje się także dawny port wojskowy, zwany popularnie basenem U-botów. Na jednej z lokalnych działek usytuowany jest także pomnik upamiętniający zestrzelony w tamtym miejscu samolot RAF-u. Miało to miejsce 16 kwietnia 1945 roku.

Karsibór idealnym miejscem do uzyskania spokoju i pełnego relaksu

Karsibór cały czas nie jest w pełni odkryty. Owszem, można tam kupić działkę, czy znaleźć ofertę wykupu domu lub placu, ale nadal jest to miejsce, które ciągle odkrywa swoje uroki. W Karsiborze znajduje się pierwszy w Polsce rezerwat przyrody, który został powołany przez organizację pozarządową. Umiejscowiony jest na działkach o łącznej powierzchni 180h. Jest to miejsce niezwykle atrakcyjne, przyciągające coraz większe rzesza turystów. Lokalna społeczność korzysta z rezerwatu, jako miejsca gdzie można przeprowadzić ekstensywny wypas bydła. Pozwala to utrzymać działki i znajdujące się tam pola w dobrym stanie.

Dziś Karsibór przyciąga potencjalnych mieszkańców jak i czasowych turystów bardzo bogatą ofertą związaną z relaksem i odpoczynkiem. Na wyspie jest dostęp do przystani kajakowo-żeglarskiej, z której można korzystać nawet po zakończonym sezonie. Sama marina usytuowana na jednej z działek z roku na rok przyciąga coraz atrakcyjniejszym wyglądem.

Karsibór jest tą częścią Świnoujścia, która bez wątpienia w najbliższych latach rozwinie się najmocniej w regionie. Atrakcyjne działki i stale poszerzana oferta nieruchomości sprawiają, że zainteresowanie tym miejscem jest coraz większe. Bez względnie warto zaznajomić się z miejscowym rynkiem nieruchomości, tak aby żadna atrakcyjna działka czy domek tam budowany nie został kupiony przez innego inwestora. Karsibór jak i całe Świnoujście to miejsce absolutnie godne inwestycji w lokalne nieruchomości.