Zalety skorzystania z usług firmy zajmującej się sprzedażą mieszkań

mieszkania wynajem

Polski rynek nieruchomości od dłuższego czasu bardzo prężnie się rozwija i oferuje szeroki wybór nowych mieszkań i domów o różnym standardzie i wykończeniu. Deweloperzy prześcigają się w pomysłach na przyciągnięcie klienta i zachęcają go promocjami, reklamami i organizowaniem „dni otwartych” na budowanych osiedlach.

Konkurencja jest naprawdę duża i trzeba się postarać, aby zwrócić uwagę na swoją inwestycję. Wśród osób zainteresowanych kupnem mieszkania jest jednak spora grupa tych, którzy z różnych powodów wolą kupić lokal z rynku wtórnego i tylko takie oferty ich interesują. Jednak duża ilość ogłoszeń informujących o sprzedaży mieszkań prywatnych powoduje, że właściciele często mają problem z ich szybkim zbyciem.

Sprzedaż mieszkania nie jest łatwa

Skoro chętnych na zakup mieszkania z rynku wtórnego nie brakuje, wydawać się może, że sprzedaż w miarę zadbanego lokalu nie powinna nastręczać większych problemów. Niestety, wielu właścicieli przekonało się, że wcale nie jest to takie proste. Zakup mieszkania to dla wielu osób inwestycja życia, dlatego zazwyczaj bardzo długo i starannie wybierają to wymarzone.

W dodatku na portalach ogłoszeniowych, jest mnóstwo anonsów oferujących sprzedaż mieszkań z drugiej ręki, w związku, z czym wzbudzenie zainteresowania potencjalnego klienta właśnie naszą ofertą nie jest łatwe. Dlatego też sporo właścicieli po kilku miesiącach bezskutecznej promocji w Internecie decyduje się na współpracę z biurami nieruchomości, które profesjonalnie zajmują się sprzedażą mieszkań i domów.

Co oferuje biuro nieruchomości?

Możliwości biura nieruchomości w zakresie skutecznej sprzedaży mieszkań i domów są nieporównywalnie większe niż te, którymi zazwyczaj dysponuje prywatny właściciel. Przede wszystkim za biurem stoi ogromne doświadczenie w obrocie nieruchomościami, znajomość specyfiki lokalnego rynku i aktualnych trendów oraz czas, który jest poświęcany wyłącznie dla celów sprzedaży. Nie bez znaczenia jest również dostęp do nowoczesnych narzędzi ułatwiających promocję (np. wirtualny spacer) oraz niedocenianą, ale niezwykle istotną technikę home staging, dzięki, której szanse na znalezienie klienta na mieszkanie znacznie wzrastają.

Czym jest home staging?

Przeglądając oferty sprzedaży mieszkań, nietrudno zauważyć, że na większości zdjęć prezentowane lokale wypadają niekorzystnie i nie zachęcają do nawiązania kontaktu z właścicielem. Nasze pierwsze wrażenie zazwyczaj opiera się na odczuciach wzrokowych, dlatego zadbanie o odpowiednią prezentację oferowanego mieszkania jest niezwykle ważne. Tego właśnie dotyczy technika home staging, polegająca na takim przygotowaniu mieszkania oraz zdjęć, aby wydobyć jego najlepsze cechy i zainteresować potencjalnych klientów.

Efekt ten osiąga się niewielkimi środkami polegającymi np. na:

  • zmianie koloru ścian,
  • zmienieniu ustawienia mebli,
  • posprzątaniu mieszkania,
  • usunięciu zbędnych przedmiotów,
  • ustawienia wazonu ze świeżymi kwiatami.

Warto do takiego zadania wynająć specjalistów, którzy spojrzą świeżym okiem na naszą nieruchomość i dostrzegą, co najlepiej zmienić.
Niektóre firmy jak np. biuro nieruchomości w Świnoujściu oprócz szeregu standardowych usług, proponują klientowi właśnie home staging zwiększając szansę na skuteczną sprzedaż jego nieruchomości. Jeśli zatem posiadasz mieszkanie na sprzedaż w Świnoujściu lub Międzyzdrojach i chcesz szybko znaleźć nabywcę, rozważ skorzystanie z takiej oferty.