Dom nad morzem! Marzenie nie jednego Polaka

Komu z nas nie marzy się widok z okna na otwarte morze? Kto by nie chciał napić się kawy lub herbaty odpoczywając na leżaku we własnym domu z widokiem na plażę? Któż nie chciałby mieć obrazu z okna swojego domu na klif czy zatokę? Takie marzenia coraz łatwiej jest spełnić dzięki bogatej ofercie kupna domów nad morzem.

Kupno domu nad morzem coraz bardziej realne

Polskie morze jest jednym z zimniejszych w Europie. Jednak dla wielu z nas ma swój niepowtarzalny urok, który przyciąga nad nie z wielką regularnością. Obecnie inwestycja w dom nad polskim morzem, jest dużo prostsza niż jeszcze kilka lat temu. Wszystko to za sprawą coraz bogatszej ofercie kupna domów na coraz atrakcyjniejszych działkach najpopularniejszych nadmorskich miejscowości.

Rynek nieruchomości i jego związek z lokalną demografią

Oferty kupna-sprzedaży nieruchomości w miejscowościach nadmorskich stały się bardzo popularne dzięki rozwinięciu się współpracy na linii deweloperzy a lokalne gminy. Niegdyś gmina rzadko godziła się na sprzedaż swoich działek pod budowę chociażby prywatnych osiedli mieszkalnych czy domów jednorodzinnych. Dziś gminy wyczuły koniunkturę i wyraźnie zauważyły, że dzięki tego typu aktywności ekonomicznej, mogą zauważalnie poprawić chociażby swoją wewnętrzną demografię.

A jest to problem nie bez znaczenia, bo odpływ ludności z małych miejscowości także wydawałoby się atrakcyjnych z punktu widzenia codziennego życia był bardzo duży. Dlatego gminy i samorządy początkowo niechętnie, ale w końcu musiały zgadzać się na sprzedaż gruntów i działek pod budowę osiedli domów bądź bloków.

Ostatecznie dzięki tego typu inwestycji obie strony były zadowolone. Gmina lub samorząd mogły realnie zarobić na działkach lub gruntach, które funkcjonowały jako nieużytki, a inwestorzy rynku nieruchomości mogli wybudować na nich domy, mieszkania czy bloki pod zabudowę ogólnospołeczną.

Domy lub mieszkania pod szyldem ‘zacisza’

dom-nad-morzem‘Mieszkania w zacisznej części miasta’, ‘Domy blisko morza, ale daleko od turystów’. Z takimi szyldami lub hasłami reklamowymi można się spotkać na nowo budowanych osiedlach mieszkań lub domów w miejscowościach nadmorskich. Inwestorzy rynku nieruchomości starają się zachęcić potencjalnych klientów ofertą luksusowych, wygodnych, ale przede wszystkim cichych i spokojnych apartamentów mieszkalnych lub domów jednorodzinnych.

Dzisiaj klient, który szuka nieruchomości na atrakcyjnych turystycznie terenach chce, aby było wygodnie, ale przy okazji spokojnie. Nie chce mieć, na co dzień rzeszy turystów tłocznie spacerujących pod jego domem lub mieszkaniem. Dlatego oferty inwestorów z rynku nieruchomości bardzo często zastrzegają sobie, że na terenie nowo budowanych osiedli, nie można prowadzić żadnej działalności gospodarczej typu kwaterunek lub najem pod działalność turystyczną.

Takie osiedla powstają z myślą o tych, którzy szukają zacisza i spokoju w atrakcyjnych turystycznie miejscowościach.

Rynek nieruchomości otwarty na nowych klientów

Dziś rynek nieruchomości zarówno wtórny jak i pierwotny jest bardzo bogaty w oferty kupna i sprzedaży domów, mieszkań lub innych lokali użytkowych. Często można znaleźć propozycję inwestycji w nieruchomość, która jest przeznaczona jedynie do zamieszkania indywidualnego, bez możliwości prowadzenia w niej działalności gospodarczej.

Dlatego jeśli chcemy mieszkać kilkadziesiąt metrów od plaży a nie mieć za sąsiadów turystów z każdej części kraju, to warto poszukać właśnie tego typu nieruchomości. Dziś jest to dużo bardziej możliwe, ze względu na coraz szerszą ofertę sprzedażową tego typu nieruchomości.