Apartamenty, mieszkania, domy – wynajem zleć profesjonalnej firmie

Budownictwo mieszkaniowe jest gałęzią biznesu, którą różnie można wykorzystać. Istnieją instytucje, firmy czy towarzystwa, które działają na zasadzie ‘wynajmu cudzych lokali’. Jak wygląda cały proceder i czy jest faktycznie opłacalny? O tym wszystkim szerzej za chwilę.

Masz mieszkanie, dom czy lokal? Wynajmij go przez pośrednika

Aby dokładnie naświetlić, na czym polega wynajem lokali poprzez profesjonalne firmy trzeba sobie wyobrazić tego typu sytuację:

Właśnie nabyliśmy fajny dom, mieszkanie czy lokal użytkowy. Kupiliśmy tę nieruchomość w mieście atrakcyjnym turystycznie (Międzyzdroje, Międzywodzie czy Świnoujście). Nie chcemy tam mieszkać, ale jednocześnie zależy nam, aby nieruchomość była dobrze prowadzona a jednocześnie dla nas zarabiała.

Wynajęcie takiego lokalu czy nieruchomości mieszkalnej nie stanowi żadnego problemu. Trzeba jednak znać lokalny rynek i mieć całą strategiczną wizję biznesową tejże nieruchomości. Okazuje się, że nic nie trzeba. Bezpośrednio po zakupie domu, mieszkania czy lokalu, możemy zgłosić się do firm pośrednictwa najmu i wynajmować swoją nieruchomość firmie, która ma już gotowy plan na otworzenie tam konkretnego biznesu.

Zwrot i zarobek? Stawki gwarantowane za wynajem nieruchomości

Obecnie istnieją firmy, które w mieszkaniach, domach czy innych formach nieruchomości starają się zorganizować jakiś biznes. Bardzo często jest tak, że nie mają (lub nie chcą) angażować środków własnych w kupno takiej nieruchomości. Mają za to pomysł, koncepcję biznesu, która się sprawdzi. Wówczas wystarczy znaleźć kogoś, kto dysponuje odpowiednio ciekawą nieruchomością.

Nowy najemca podpisuje z reguły z właścicielem nieruchomości umowę na dwóch podstawowych warunkach. Czas najmu i stopa zysku. Ten drugi element jest alternatywą dla tak zwanego ‘czynszu za najem’. Najemca zobowiązuje się dzielić z właścicielem zyskiem z obrotu ową nieruchomością. Można by było to nazwać spółką, ale na określonych zasadach. Najczęściej przyjmuje się jakiś odsetek procentowy. Bywa, że można wynegocjować zysk z obrotu nieruchomością na poziomie 3-4% a zdarza się, że i na 8%.

Wszystko zależy od charakteru nieruchomości, jej lokalizacji oraz na samym standardzie domu, mieszkania czy lokalu użytkowego.

Szybki zwrot zainwestowanych pieniędzy w nieruchomość

Nowe, położone w strategicznych punktach nieruchomości mogą na siebie zarabiać wyjątkowo szybko. Szacuje się, iż po 10-12 latach, można odzyskać pieniądze, które zostały zainwestowane w kupno domu, mieszkania czy lokalu użytkowego. Po tym okresie, możemy spokojnie liczyć zyski, które nie tylko są wysokie, ale i pewne, gdyż nieruchomość w atrakcyjnym turystycznie mieście (Międzywodzie, Międzyzdroje czy Świnoujście) zawsze będzie na siebie zarabiać.

Jeśli wiec zależy nam, aby wzbogacić się na turystach, wcale nie trzeba inwestować w budowę pensjonatu czy hotelu. Wystarczy posiadać dom czy mieszkanie, wynająć go poprzez wykfalifikowaną agencję firmie, która urządzi tam jakiś biznes, i spokojnie czerpać z niego zyski.

Jest to rozwiązanie wygodne i coraz bardziej popularne. Wystarczy popatrzeć na sąsiednie kraje. Tak takie praktyki są stosowane wyjątkowo często.