Chcesz ulokować gotówkę? Zainteresuj się ofertą sprzedaży luksusowych apartamentów

apartament na sprzedaż lub wynajem

Osoby pragnące dobrze zainwestować swoje pieniądze, rozważają różne opcje począwszy od lokat bankowych, zakupu obligacji czy akcji, a skończywszy na różnego rodzaju inwestycjach. Taką inwestycją może być zakup działek budowlanych, mieszkań na wynajem czy też apartamentów w atrakcyjnych lokalizacjach. W ostatnich latach na rynku jest coraz więcej ofert sprzedaży luksusowych apartamentów, które mogą stać się komfortowym miejscem do zamieszkania oraz doskonałą lokatą gotówki.

Czym jest apartament?

Czym tak naprawdę są apartamenty? Słowo apartament bardzo często pojawia się w ogłoszeniach deweloperów, jednak nie zawsze jest zgodne z prawdą. Deweloperzy, bowiem nazywają tak po prostu mieszkania o podwyższonym standardzie, co nie odpowiada definicji apartamentu.

Prawdziwy apartament powinien posiadać takie cechy jak:

  • Atrakcyjna i prestiżowa lokalizacja z interesującym widokiem z okna,
  • Ponadstandardowa wielkość (minimum 70m2) i wysokość,
  • Zastosowanie najwyższej jakości materiałów budowlanych oraz wykończeniowych,
  • Ciekawa bryła architektoniczna budynku,
  • Nowoczesne i inteligentne technologie,
  • Miejsca parkingowe,
  • Lobby z recepcją w budynku,
  • Usługi dodatkowe w budynku jak np. basen, siłownia, sauna.

Obecnie w Polsce buduje się coraz więcej luksusowych budynków, bądź przerabia zabytkowe kamienice wydzielając w nich komfortowe apartamenty, na które stać nielicznych. Mimo, że na mieszkanie w takim miejscu niewiele osób może sobie pozwolić, to jednak zawsze znajdują się chętni. Jedni wprowadzają się do swoich nieruchomości, inni postanawiają czerpać zyski z ich wynajmu. Zarówno w jednym jak i drugim przypadku, zakup apartamentu to na pewno dobra i bezpieczna lokata kapitału.

Sprzedaż apartamentów w atrakcyjnych miejscowościach

Oferty sprzedaży apartamentów dotyczą najczęściej interesujących rejonów Polski, czyli miast atrakcyjnych ze względu na kulturę lub walory przyrodnicze. Lokalizacja jest jednym z wyznaczników prestiżu, dlatego znajdują się one najczęściej na starówkach miast bądź w miejscach zapewniających niepowtarzalny widok. Popularne są np. apartamenty w Międzyzdrojach, Świnoujściu, Warszawie czy Krakowie, gdyż są to miejsca interesujące zarówno dla mieszkańców jak i turystów. Wiadomo, że wartość apartamentu ściśle wiąże się z jego lokalizacją, dlatego warto zwrócić na to uwagę rozważając zakup takiej nieruchomości.

Kto kupuje luksusowe apartamenty?

Pomimo zawrotnych cen, sprzedaż apartamentów w Polsce stale wzrasta. Są one coraz chętniej kupowane przez bogatych Polaków chcących ulokować gotówkę i podnieść swój status mieszkając w prestiżowym miejscu. Właściciele to najczęściej osoby w średnim wieku – biznesmeni, dyplomaci czy celebryci – którzy często posiadają kilka takich nieruchomości. Dzięki temu mogą wynajmować te, w których akurat nie przebywają, czyniąc z apartamentu dodatkowe źródło dochodu. Z badań wynika, że rynek luksusowych apartamentów nadal będzie się rozwijał, gdyż zainteresowanie ich kupnem nieustająco wzrasta.