Chcesz kupić mieszkanie? Skorzystaj z pomocy biura nieruchomości

z biura nieruchomości

Zakup własnego mieszkania to dla większości Polaków jedno z największych marzeń życia. Wiele osób, aby go zrealizować zaciąga olbrzymie kredyty, wyjeżdża do pracy za granicę lub latami odkłada każdy grosz, aby uzbierać potrzebną kwotę. Jednak strona finansowa to nie jedyny problem w procesie nabycia nieruchomości, drugi równie ważny to znalezienie takiej, która spełni wszystkie oczekiwania i nie stanie się przyczyną frustracji przez kolejne lata. Nie dziwi, zatem fakt, że coraz więcej osób poszukujących mieszkania korzysta z ofert biur nieruchomości, które świadczą pełen zakres usług związanych ze znalezieniem i zakupem wymarzonego mieszkania.

Korzyści ze współpracy z biurem nieruchomości

Profesjonalne biuro nieruchomości pośredniczące w zakupie mieszkania to pełna obsługa klienta polegająca na bezpiecznym przeprowadzeniu go przez zawiły często proces zakupu lokum i dopilnowanie wszystkich niezbędnych formalności. Każdy, kto kiedykolwiek kupował nieruchomość, wie ile czasu i energii trzeba poświęcić, aby sfinalizować taką transakcję. Dlatego skorzystanie z usług profesjonalistów może okazać się niezwykle pomocne i korzystne.

Zalety kupna mieszkania za pośrednictwem biura nieruchomości:

  • Możliwość dotarcia do wielu ofert sprzedaży w krótkim czasie. Pośrednik po sprecyzowaniu wymagań klienta, dokona wstępnej selekcji i udostępni te najbardziej odpowiadające oczekiwaniom kupującego. Biuro ma znacznie większe możliwości wyszukania najatrakcyjniejszych ofert, a także wiedzę dotyczącą tego, gdzie najlepiej zamieścić i promować ogłoszenia klienta.
  • Bezpieczeństwo. Pośrednik sprawdzi faktyczny stan nieruchomości i pomoże w sporządzeniu i zawarciu umowy zgodnej z przepisami prawa.
  • Pomoc w uzyskaniu kredytu hipotecznego. Biura nieruchomości często współpracują z doradcami finansowymi, którzy pomogą w znalezieniu i wynegocjowaniu najkorzystniejszego kredytu oraz skompletowaniu wymaganych dokumentów.
  • Oszczędność czasu. To pośrednik zajmie się wyszukiwaniem i umawianiem spotkań, wybierze tylko najlepsze oferty i zdecydowanych sprzedających, dzięki czemu zaoszczędzisz swój czas i energię.

Największa wada, czyli dodatkowy koszt

Zakup mieszkania to ogromy wydatek, stąd nie dziwi fakt, że kupujący dążą do ograniczenia dodatkowych kosztów. Takim kosztem niewątpliwie będzie skorzystanie z oferty biura nieruchomości, bo choć zasady pobierania prowizji nie są jednolite (jedne biura pobierają ją od sprzedającego, inne od kupującego lub od obu stron), to nie ma wątpliwości, że trzeba się liczyć ze sporym wydatkiem. Nawet, jeśli biuro pobiera opłatę tylko od sprzedającego, to zazwyczaj doliczy on tę kwotę do ceny sprzedaży, co automatycznie ją podniesie. Warto jednak zauważyć, że płacimy za bezpieczeństwo naszej transakcji oraz pewność, że oferta pozbawiona jest wad i ma unormowaną sytuację prawną.

Szukasz mieszkania nad morzem?

Marzy ci się przeprowadzka nad morze albo mieszkanie wakacyjne? Dziś nie stanowi to większego problemu. Nawet, jeśli mieszkasz w zupełnie innej części Polski, możesz skorzystać z usług biura nieruchomości w Świnoujściu, które zajmie się znalezieniem najlepszej oferty. Firma w swojej bazie posiada szeroki wybór mieszkań w Świnoujściu oraz w Międzyzdrojach, a także usługę w postaci projektowania wnętrz, co pozwoli ci zaoszczędzić czas przeznaczony na szukanie i urządzanie nowego lokum.